Gdzie poszukiwać sprzętu dla niepełnosprawnych?

by Joanna Jankowska • 24 lipca 2014 • Brak komentarzy do Gdzie poszukiwać sprzętu dla niepełnosprawnych?

Ulegnięcie wypadkowi albo urodzenie się z wadami fizycznymi sprawia, że będzie potrzebny nam sprzęt dla niepełnosprawnych. Zapotrzebowanie na tego rodzaju narzędzia jest stałe, a producenci od wielu lat udoskonalają oraz różnicują oferowany sprzęt dla niepełnosprawnych. Pytanie brzmi, od czego zacząć poszukiwania?

Lekarze specjaliści doradzą

Jeśli przebywamy pod opieką lekarską w szpitalu albo ośrodku rehabilitacji, to najlepszym pomysłem będzie wypytanie lekarza, który nami się opiekuje, czy czasem nie może polecić jakiegoś producenta dostarczającego sprzęt dla niepełnosprawnych. Częstokrotnie znają się oni na oferowanych towarach, ponieważ sami zajmują się dobieraniem ich dla swoich pacjentów.

Opinie znajomych o sprzęcie dla niepełnosprawnych

Wiedza lekarska to jedno, lecz powinno się również zasięgnąć języka u znajomych albo pacjentów korzystających ze sprzętu dla niepełnosprawnych. Jako użytkownicy takowego wyposażenia ortopedycznego, będą oni doskonale wiedzieć, jakie są wady i zalety każdego sprzętu dla niepełnosprawnych wielu producentów. Doradzą, co jest warte swojej ceny, a co można sobie odpuścić.

Katalogi sprzętu ortopedycznego

W ostateczności i tak sięgniemy po katalog sprzętu ortopedycznego producentów. Sprzęt dla niepełnosprawnych jest dostępny pod wieloma rodzajami, a także częstokrotnie można dobrać sobie różnego rodzaju dodatki, które pozwolą na indywidualną konfigurację pod swoje potrzeby.

Producenci zamieszają w internecie oraz prasie branżowej swoje oferty. Poświęcenie kilku dni na prześledzenie ich ofert może zwrócić się nam z nawiązką. Pamiętaj jedynie, aby wcześniej przymierzyć wybrany sprzęt dla niepełnosprawnych, zwłaszcza, jeśli pierwszy raz wybierasz określony model.

Comments