twarz z piękną cerą

Nowoczesna technika depilacji laserem

by Nadia Dąbrowska • 21 lipca 2016 • Brak komentarzy do Nowoczesna technika depilacji laserem

Depilacja laserowa, technika ta zaczęła być wykorzystywana ok. 10 lat temu i od tego czasu zaczęła bardzo dobrze wypierać depilację elektryczną. Depilacja laserem o jest o wiele bardziej szybsza i pozwala na pozbycie się niechcianych włosków z większych partii naszego ciała. Laser wytwarza wiązkę światła, która jest pochłaniana przez ciemniejsze punkty na naszej skórze w tym przypadku włosy. W ten sposób włosek oraz jego cebulka zostają zniszczone. Ze względu na metodę działania depilacja laserem jest szczególnie przeznaczona dla kobiet o jasnej karnacji i ciemniejszych włoskach. W czasie depilacji na skórze ciemnej istnieje większe ryzyko depigmentacji. Jednak nowa generacja laserów, która posiada schładzające głowice zapobiega temu i daje nowe nadzieje na skuteczne pozbycie się owłosienia również brunetkom.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Nie, ponieważ włos ma trzy fazy życia: wzrostu, zaniku i odpoczynku. Oczywiście wszystkie włoski nie odrastają jednocześnie. Każdy, bez względu na inne, prowadzi własny cykl życia. Podczas pierwszego zabiegu większość włosków w stadium finalnym jest usuwana, ale żeby pozbyć się reszty, trzeba odczekać ponad dwa miesiące. Aby ze skutkiem wydepilować nogi, bikini i pachy wystarczy 3 do 5 zabiegów. W przypadku wąsika, gdzie włoski są nieco delikatniejsze, a cykl wzrostu włosa trochę szybszy, potrzebne są od 5 do nawet 10 zabiegów.

Pomimo tego, że rezultaty depilacji laserowej są zachwycające, nie pozwala ona na całkowite i definitywne pozbycie się wszystkich włosów. W najlepszym przypadku po zabiegach nie odrasta nawet do 80% włosków. Pomimo, że efekt depilacji laserowej jest na bardzo długi okres czasu, warto także co roku przeprowadzić zabieg przypominający.

Trzeba także pamiętać, że laser nie zapobiega odrastaniu włosków związanych z wiekiem. W czasie menopauzy zmiany w gospodarce hormonalnej mogą mieć wpłynąć na odrastanie owłosienia.

Czy depilacja laserowa boli? Trochę, ale jest to do zniesienia. Ból depilacji laserowej można porównać do tego, który czujemy w czasie klasycznej depilacji woskiem.

W Poznaniu depilację laserową można przeprowadzić w salonie Laser DeLux mieszczącym się przy ul. Kochanowskiego 5 (więcej informacji o depilacji w Laser DeLux – Poznań).

 

Comments