Wady postawy spowodowane złym obuwiem i wkładkami

by Joanna Jankowska • 19 lipca 2014 • Brak komentarzy do Wady postawy spowodowane złym obuwiem i wkładkami

Obecnie wiele ludzi cierpi z powodu różnych wad postawy, które pogłębiają się w wyniku długiej pracy w jednej pozycji, niewygodnych butów czy też nawet ich nieprawidłowego profilu. Jeśli chodzi o pracę w jednej pozycji to z pewnością każdy już wie jakie jest rozwiązanie tego problemu. Chwilowe przerwy, z chociażby najmniejszą aktywnością fizyczną powinny stać się jednym z pracowniczych obowiązków w miejscu pracy.

Co więcej nawet pracodawca powinien przypominać swoim pracownikom o takich praktykach, jeśli zależy mu na ich zdrowiu, a tym samym na efektywnej pracy. Nieco gorzej jest w przypadku wad, które możemy zauważyć w postawie naszych nóg i stóp:

  • płaskostopie,
  • skrzywienia palców i stóp,
  • boleści kości stępu,
  • koślawość stępu
  • oraz wiele innych dolegliwości

można zauważyć przyglądając się takim statystykom.

Na szczęście obecnie każdy z nas może zdecydować się na wkładki ortopedyczne. Ich dobór powinien opierać się oczywiście na diagnozie lekarskiej. Dlatego też najpierw warto wybrać się do ortopedy, który pomoże nam ustalić z jaką wadą musimy się uporać. W zasadzie niektóre z takich wkładek, jak na przykład wkładki relaksujące, które również dostępne są na rynku, nie będą wymagały konsultacji lekarskiej, jednakże nie zawsze nazywane są one leczniczymi, co odróżnia je od tych, które mają korygować wady postawy i stępu.

Takie wkładki ortopedyczne możemy zamówić w aptece bądź też w sieci internetowej, gdzie funkcjonują również sklepy, których asortymentem jest właśnie różnego rodzaju sprzęt medyczny oraz do niego akcesoria. Wśród wielu modelów wkładek możemy na przykład wyróżnić takie z podparciem sklepienia podłużnego bez peloty poprzecznej. Takie wkładki stosuje się w przypadkach obniżonego sklepienia podłużnego stopy, czyli w popularnie zwanym płaskostopiu. Wkładki te nie posiadają peloty poprzecznej. Są jedynie wyposażone w pelotę, która ma podpierać sklepienie podłużne stopy, czyli swego rodzaju uwypuklenie w miejscu, gdzie stopa nie powinna stykać się z podłożem w czasie gdy znajduje się ona równolegle do niego.

Trzeba jednak pamiętać, że wkładki ortopedyczne nie będą dobrym rozwiązaniem w przypadku znacznych deformacji stopy.&nbsp

Comments