Wizyta u dentysty, czyli jak przezwyciężyć strach malucha

by Nadia Dąbrowska • 18 lipca 2014 • 1 komentarz do Wizyta u dentysty, czyli jak przezwyciężyć strach malucha

Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób zwalczyć strach dziecka związany z wizytą u dentysty. Często zapominamy, że to my sami tworzymy obraz lekarzy w oczach naszych maluchów. Kiedy dziecko widzi, że rodzice nie boją się wizyty u stomatologa same także nie reagują płaczem czy strachem.

Dzisiejszy artykuł powstał przy współpracy, sklepu z akcesoriami do wybielania zębów w domu.

Specjalista, dziecięcy, czyli dentysta odpowiednio dobrany

Wielu stomatologów prowadzących działalność w większych i mniejszych miejscowościach prowadzi dodatkowo usługi związane ze stomatologią dziecięcą. Odpowiednie podejście do małego pacjenta, umiejętność zajęcia go podczas zabiegu, brak strachu, który często towarzyszy takim wizyta to podstawa.

Dbałość o zęby to nie tylko wybielanie zębów, ich wyrywanie czy lakowanie. To także wizyty kontrolne. Kiedy dziecko odwiedza takie miejsce często wie, czego się spodziewać, ma świadomość, że taka wizyta wcale nie musi być bolesnym i traumatycznym przeżyciem, dlatego właśnie od rodziców zależy, w jaki sposób maluch podchodzi do takich kontroli.

Nowoczesne społeczeństwo znacznie częściej i chętniej odwiedza dentystów, dbałość o piękny zdrowy i biały uśmiech to podstawa, dlatego też dentysta wcale nie musi być synonimem bólu i strachu.

Warto wpajać dziecku systematyczność, zarówno w samodzielnym myciu ząbków, jak i kontrolach, które są w stanie w bardzo szybkim czasie wskazać nieprawidłowości i zwalczając je, dzięki czemu nasz maluch nie idzie w dorosłe życie z problemami związanymi z koniecznością leczenia ubytków, dziur i problemów związanych z paradontozą i kamieniem nazębnym.

Comments

  1. Arek - 12 sierpnia 2014 09:19

    Mali pacjenci czasami bywają dzielniejsi na fotelu od dorosłych ;)

    Odpowiedz