Zakażenia intymne – czy globulki dopochwowe wystarczą?

by Nadia Dąbrowska • 31 lipca 2014 • Brak komentarzy do Zakażenia intymne – czy globulki dopochwowe wystarczą?

Układ moczowo-płciowy jest nieustannie narażony na negatywne oddziaływanie zarazków, bakterii, grzybów. Do infekcji może dojść na skutek nie przestrzegania zasad higieny, zbyt rzadkiego mycia się bądź stosowania niewłaściwych kosmetyków do higieny intymnej. Również korzystanie z publicznych toalet czy basenów naraża nas na różnego rodzaju choroby. Co więcej, do zakażenia może dojść nawet u lekarza, jeżeli nie dba on o należytą dezynfekcje narzędzi.

 

Skutki zarazków dla układu moczowo-płciowego

Skutki zarazków dla układu moczowo-płciowego okazują się bardzo poważne. Może pojawić się problem z dodawaniem moczu, bóle jajników i ogólnie skurcze całej jamy brzusznej. Ponadto infekcje intymne objawiają się tez upławami, krwawieniami, suchością czy swędzeniem lub pieczeniem sromu i pochwy, jak też zmianami skórnymi na częściach intymnych. Podczas infekcji intymnej seks jest mało przyjemny czy wręcz niemożliwy.

 

Leczenie chorób intymnych

Leczenie chorób intymnych okazuje się bardzo trudne. Często choroba nawraca, nawet kilka razy. Czasami trzeba stosować wiele różnych leków, zanim znajdzie się taki, który bezpowrotnie zgładzi wszelkie zarazki, grzyby czy inne przyczyny naszego złego samopoczucia.

Choroby intymne leczy się antybiotykami, środkami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi, jak również probiotykami. Są one podawane doustnie, dopochwowo lub doodbytniczo. Czasami łączy się kilak różnych leków, o rozmaitej drodze podania. Bywa też, że niezbędna okazuje się operacja.

Podczas leczenie infekcji intymnych trzeba pamiętać o odpowiedniej higienie. Należy stosować jedynie specjalne żele do higieny intymnej bądź naturalne mydło, bez konserwantów. Nie należy też korzystać z publicznych toalet, basenów ani w inny sposób narażać się na kolejną infekcję, ponieważ może się to dla nas naprawdę źle skończyć. Z infekcjami intymnymi nie ma co żartować, bo mogą być naprawdę poważne i nawet zagrażać naszemu zdrowiu na co dzień. Warto o tym pamiętać każdego dnia w końcu wszędzie jesteśmy narażeni na infekcje.

Comments