Zaopatrzenie ortopedyczne dla niepełnosprawnych

by Joanna Jankowska • 30 lipca 2014 • Brak komentarzy do Zaopatrzenie ortopedyczne dla niepełnosprawnych

Bycie osobą niepełnosprawną lub posiadanie takowej w rodzinie zawsze nastręcza kłopotów z codziennymi czynnościami. Zwyczajne schodzenie ze schodów może stać się przeszkodą nie do pokonania, jeśli nie pomoże nam osoba trzecia albo schody nie są wyposażone w odpowiednie rampy.
Dlatego częstokrotnie rodziny opiekujące się osobą niepełnosprawną ruchowo poszukuje zaopatrzenie ortopedyczne, które byłoby w stanie pomóc chorej osobie powracać do zdrowia szybciej. W jakich miejscach można uzyskać informacje o takim zaopatrzeniu?
Naszym pierwszym źródłem informacji, gdzie otrzymamy zaopatrzenie ortopedyczne, zawsze jest lekarz pierwszego kontaktu . To on posiada w przychodni informacje o firmach, które podpisały umowę z NFZ na dostarczanie sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Dlatego pierwszym miejscem, gdzie powinniśmy się zgłosić, jest zawsze nasza przychodnia rodzinna.
Na miejscu powinna być informacja o placówkach i firmach , jakie dostarczają sprzętu ortopedycznego. Wystarczy jedynie spisać sobie adresy, aby móc sprawdzić, co oferuje firma.

Kto może jeszcze pomóc?
Drugą osobą, która nawet bardziej fachowo doradzi nam, co powinniśmy robić i jak się leczyć, jest lekarz ortopeda . To on powie nam, jakie zaopatrzenie ortopedyczne będzie odpowiednie do naszej rehabilitacji lub dalszego egzystowania.
Lekarz w szpitalu będzie również dokładnie wiedział, które firmy produkują odpowiednie zaopatrzenie ortopedyczne. Dzięki temu jesteśmy w stanie oszczędzić sobie czasu i kłopotów, kierując się po prostu do odpowiedniego dostawcy.
Trzecim, bodajże najbogatszym miejscem jest internet. Mnóstwo firm dostarcza swoją ofertę na zaopatrzenie ortopedyczne właśnie na stronach internetowych . Wystarczy jedynie odpowiednio poszukać. Fora internetowe często będą posiadały odpowiednie informacje o tym, co warto wybierać.
Często pojawiają się tam również przedstawiciele firm , którzy będą doradzać w zakresie sprzętu ortopedycznego . Warto wtedy wypytać ich o wszelkie informacje związane z zaopatrzeniem. Dzięki temu będziemy w stanie dowiedzieć się nieco więcej o produktach oferowanych przez tego producenta.

Comments