Wpływ diety na poziom cholesterolu we krwi

by Nadia Dąbrowska • 26 listopada 2016 • Brak komentarzy do Wpływ diety na poziom cholesterolu we krwi

Lecytyna to bardzo pomocny i istotny składnik, odpowiadający za wiele z funkcji w organizmie, którego jednak w naszym pożywieniu niestety często brakuje. Dlatego właśnie stworzono  Vita Buerlecithin, suplement diety, którego lecytyna  jest głównym aktywnym składnikiem.

Lecytyna bierze udział w procesie przemiany materii, jest także elementem budującym mózg i cały układ nerwowy. Ponadto chroni ona ściany żołądka, wrażliwe na działanie kwasów i innych substancji. W preparacie Vita Buerlecithin znajduje się lecytyna sojowa, którą charakteryzują wyjątkowe właściwości antyutleniające. Dzięki temu pozwala ona opóźnić proces starzenia a ponadto zwiększa przyswajalność tych z witamin, które rozpuszczają się jedynie w tłuszczach. Korzystne działanie Vita Buerlecithin polega również na ochronie układu krążenia, dzięki obniżeniu poziomu złego cholesterolu we krwi, co znacznie zmniejsza ryzyko między innymi miażdżycy. Lecytyna może wpływać również na zwiększenie wydolności mięśniowej. Cholina w niej zawarta wspomaga przekazywanie impulsów nerwowych, co sprawia, że znacznie usprawnia procesy uczenia się i zapamiętywania, zapobiegając zanikom pamięci. Korzystne działanie choliny pozwala także zmniejszyć nadpobudliwość nerwową.

Warto wiedzieć również, że soja, z której produkowany jest Vita Buerlecithin, jest pochodzenia naturalnego, nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie, co regularnie testowane jest za pomocą specjalnej metody, pozwalającej z dużą dokładnością identyfikować zmodyfikowane genetycznie DNA soi. W ten sposób sprawdzana jest każda z partii surowców niezbędnych do wytworzenia Vita Buerlecithin, dlatego też producent może z całą pewnością zagwarantować, że w preparacie tym znajdzie się wyłącznie lecytyna z soi naturalnego pochodzenia.

Vita Buerlecithin charakteryzuje się najwyższą na rynku zawartością lecytyny sojowej. W 100 mililitrach płynu znajduje się jej 10,4 grama, natomiast pojedyncza drażetka to 750 mg dawka lecytyny. Dzięki dwóm postaciom preparatu można wybrać taką, która będzie najlepiej przyswajalna.

Comments